Známe žebříček nejatraktivnějších zaměstnavatelů 2017


Společnost Universum dnes na konferenci Universum Awards zveřejnila výsledky čtvrtého ročníku průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2017“. Největší kariérní studie v Česku se letos zúčastnilo celkem 14 280 vysokoškolských studentů.

Společnost Universum dnes na konferenci Universum Awards zveřejnila výsledky čtvrtého ročníku průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2017“. Největší kariérní studie v Česku se letos zúčastnilo celkem 14 280 vysokoškolských studentů.

Na základě průzkumu se mimo jiné každoročně vyhlašují žebříčky nejatraktivnějších zaměstnavatelů v pěti kategoriích podle studijních oborů respondentů.

Google a Škoda Auto bodovali i letos

Již počtvrté letos bodovala společnost Google, která opět obsadila první příčku hned ve dvou kategoriích – u studentů ekonomických oborů a u studentů IT. Zatímco u studentů IT zůstávají všechny čtyři přední příčky nezměněny a kromě již zmíněného Googlu na prvním místě se letos opět umístil Microsoft, IBM a Seznam.cz na čtvrtém místě, u studentů ekonomických oborů došlo k mírným změnám. Na úkor Letiště Praha, které letos obsadilo 3. pozici, poskočila na druhé místo Škoda Auto. O čtyři příčky výše, na letošním čtvrtém místě, se umístil Microsoft. Škodovka bodovala stejně jako v předchozích dvou letech také u studentů technických oborů. Na druhé pozici se umístil Siemens, jeden z největších výrobců elektroniky na světě, a třetí příčku letos obsadil Bosch, který poskočil z 9. místa.

Také u studentů přírodních věd stejně jako v předchozích dvou letech zvítězila akademická půda. Konkrétně by si nejvíce přáli pracovat v Akademii věd České republiky. Druhé místo v preferencích studentů znovu obsadila farmaceutická společnost Zentiva a hned za ní se i v tomto opět žebříčku umístil Google. Také studenti práv volili stejně jako loni. První tři pozice obsadily následující instituce – Soudy, Státní zastupitelství a Ministerstvo vnitra. Na kompletní žebříček se podívejte zde.

Nováčci nominovaní samotnými studenty

Studenti mají možnost vybírat firmy nejen z nominačního seznamu, ale také doplnit 2 firmy, které jim v seznamu chybí. Tyto nominace se zohledňují pro další ročník průzkumu a nejúspěšnější z nich získají cenu. Studenti ekonomie letos nominovali Amazon, u studentů techniky zase vyhrál Aircraft Industries, v oboru přírodních věd to byl Národní bezpečnostní úřad a nakonec, IT studenti nominovali společnost Kiwi.com. Jana Blehy, Community Managera Kiwi.com, jsme se ptali, na co firma láká mladé, aby do svých řad získali ty nejlepší z nejlepších. "Pracujeme s nejmodernějšími technologiemi, navštěvujeme světové konference, organizujeme a podporujeme místní IT meetupy, hackathony, soutěže, rozjíždíme stáže na open source projektech, učíme se z chyb… a učíme se často".

Skokan roku 2017

Další oblíbenou kategorií je Skokan roku. V ní byly oceňovány firmy, které u studentů poskočily v žebříčku daný rok nejvíce. Pro studenty ekonomie to byl v tomto roce Lidl. U studentů techniky zvítězila společnost Faurecia zabývající se automotive průmyslem. Studenti přírodních věd letos v žebříčku vynesli vzhůru automobilku TPCA, studenti IT Rockaway a právníci nejčastěji volili mezinárodní právnickou firmu Dentons Europe CS. „Mladé talenty lákáme především na charakter a kvalitu práce, kterou děláme, a na možnost úzce spolupracovat s těmi nejlepšími a učit se od nich v rámci těch nejatraktivnějších českých i přeshraničních projektů, díky jejich různorodosti jsou pak naši koncipienti velmi úspěšní u advokátních zkoušek. Velmi dbáme o kvalitu pracovních vztahů a otevřenou komunikaci, které podporujeme různými mimopracovními aktivitami,“ odpovídala HR/office manažerka pražské kanceláře Dentons Miroslava Kubicová.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: