Známe nejatraktivnější zaměstnavatele roku 2016


Společnost Universum ve spolupráci se Studenta Media dnes na konferenci Universum Awards zveřejnila výsledky třetího ročníku průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2016“. Největší kariérní studie v Česku se letos zúčastnilo neuvěřitelných 14 462 vysokoškolských studentů, což je ještě o 8 % víc než v loňském roce.

Společnost Universum ve spolupráci se Studenta Media dnes na konferenci Universum Awards zveřejnila výsledky třetího ročníku průzkumu „Czech Republic’s Most Attractive Employers 2016“. Největší kariérní studie v Česku se letos zúčastnilo neuvěřitelných 14 462 vysokoškolských studentů, což je ještě o 8 % víc než v loňském roce.

Průzkum Universum Talent Survey představuje největší a nejkvalitnější kariérní nástroj svého druhu v České republice. Zkoumá názory, preference a očekávání u desítek tisíc respondentů. Získaná data následně procházejí důkladnou kontrolou a čištěním, aby byla co nejrelevantnější. Díky své nepopiratelné hodnotě pak výsledky studie pomáhají zlepšovat pracovní prostředí v České republice. 

Bodovaly Google i Škoda Auto

Na základě průzkumu se mimo jiné každoročně vyhlašují žebříčky nejatraktivnějších zaměstnavatelů v pěti kategoriích podle studijních oborů respondentů:

Již potřetí letos bodovala společnost Google, která opět obsadila první příčku hned ve dvou kategoriích – u studentů ekonomických oborů a u studentů IT. „Velice si toho vážíme. Podobné žebříčky popularity sice obsazujeme poměrně často, což ale neznamená, že to považujeme za samozřejmost“, popsal své dojmy těsně po převzetí marketingový ředitel Google ČR a SR Petr Šmíd. Ekonomové letos také více preferují Českou národní banku na druhém místě. „Státní instituce jsou pro mladou generaci zajímavou alternativou soukromých firem. Nabízejí totiž jistotu, stabilitu a možnost sladění osobního a pracovního život, což je nejdůležitější kariérní cíl pro české studenty,“ vysvětluje Tomáš Rašner, Country Manager společnosti Universum v České republice.

U studentů technických oborů si vedoucí pozici i letos udržela Škoda Auto. Na druhém místě se v této kategorii pak umístil Siemens, jeden z největších výrobců elektroniky na světě, a třetí skončila firma Honeywell, která se zabývá například letectvím a dopravními systémy. Obě tyto společnosti si oproti loňsku letos polepšily o několik příček.

Preference studentů IT se téměř nemění

Nejmenší pohyb zaznamenal oproti loňsku žebříček nejatraktivnější zaměstnavatelů pro studenty IT oborů. Všechny čtyři přední příčky v něm zůstaly nezměněny. Kromě již zmíněného Googlu na prvním místě tedy letos bodovali i Microsoft, IBM a Seznam.cz na čtvrtém místě.

Také u studentů přírodních věd stejně jako loni zvítězila i letos akademická půda. Konkrétně by si nejvíce přáli pracovat v Akademii věd České republiky. Druhé místo v preferencích studentů obsadila farmaceutická společnost Zentiva a hned za ní se i v tomto žebříčku umístil Google

Jak jsme na tom v globálním měřítku?

Výsledkem Universum Talent Survey nejsou jen žebříčky nejatraktivnějších zaměstnavatelů, ale také velmi detailní data o kariérních preferencích studentů, a to jak v lokálním, tak i globálním srovnání – společnost Universum totiž působí téměř v 60 zemích světa

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: