World’s Most Attractive Employers 2016 


Studenti ekonomických a technických/IT oborů z 12 největších světových ekonomik vybrali své oblíbené zaměstnavatele. Více než 267 000 Millennials zapojených do průzkumu Universum Talent Survey seřadilo společnosti do žebříčku, podle toho, kde by si nejvíce přáli pracovat. Výsledky průzkumu přinášejí i další cenné postřehy.

Studenti ekonomických a technických/IT oborů z 12 největších světových ekonomik vybrali své oblíbené zaměstnavatele. Více než 267 000 Millennials zapojených do průzkumu Universum Talent Survey seřadilo společnosti do žebříčku, podle toho, kde by si nejvíce přáli pracovat. Výsledky průzkumu přinášejí i další cenné postřehy.

Vše je o dosažení správné rovnováhy. Studenti ekonomických a technických/IT oborů se aktivně snaží dosáhnout vyváženého životního stylu, který kombinuje práci a osobní život. Work-life balance je číslo jedna v souvislosti s kariérními ambicemi studentů ve všech zemích kromě Indie, kde je za nejdůležitější považována mezinárodní kariéra a Ruska, kde má klíčovější význam jistota stálé nebo stabilní práce.

Google obhajuje první místo pro ekonomické i technické/IT studenty, Apple je mu v patách

V žebříčku technických/IT oborů si Google zachovává svou vedoucí pozici následovanou společností Microsoft, Apple, BMW Group a IBM, která převzala 5. pozici po GE. V žebříčku ekonomických oborů je pro Google velkou výzvou společnost Apple, která poskočila o 5 příček ze 7. místa na 2. příčku, následovaná EY a Goldman Sachs. PwC se posunula níže na 5. místo.

Stáhněte si zdarma eBook s více informacemi a kompletním žebříčkem.

Banky se snaží soutěžit s technologickými firmami mezi studenty ekonomických oborů, ale ztrácejí náskok a v důsledku toho některé z nich klesly v žebříčku. Odvětví automotive si drží svou stabilní přitažlivost jak pro studenty ekonomických oborů tak technických/IT oborů. Ale jsou vidět výkyvy u společností s „lifestylovými“ značkami, které si vedou lépe než ostatní, jako např. Nike, který se letos umístil poprvé v business žebříčku a to hned na 16. místě. Energetika je pro studenty techniky/IT méně atraktivní a jsou vidět také poklesy v atraktivitě hardwarově zaměřených IT firem a výrobců elektroniky.

Business žebříček

Engineering/IT žebříček

 

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: