Universum zveřejnilo nominace pro žebříček Czech Republic's Most Attractive Employers 2016


Švédská společnost Universum zabývající se již téměř 30 let Employer Brandingem zveřejnila nominace pro žebříček Czech Most Attractive Employers 2016.  Kdo bude nejatraktivnější zaměstnavatel pro české studenty v roce 2016? To se dozvíme již na jaře, jisté ale je, že to budou společnosti z tohoto nominačního listu.

Švédská společnost Universum zabývající se již téměř 30 let Employer Brandingem zveřejnila nominace pro žebříček Czech Most Attractive Employers 2016. Kdo bude nejatraktivnější zaměstnavatel pro české studenty v roce 2016? To se dozvíme již na jaře, jisté ale je, že to budou společnosti z tohoto nominačního listu.

Největší kariérní průzkum mezi vysokoškolskými studenty, podle kterého se žebříček sestavuje, odstartoval 6. listopadu. Universum na průzkumu spolupracuje od roku 2013 se společností Studenta Media.

Žebříček Czech Most Attractive Employers reflektuje, které společnosti jsou v očích českých vysokoškoláků považovány za nejatraktivnější zaměstnavatele. Žebříček vychází z rozsáhlého šetření, které probíhá v České republice letos už potřetí. V každé zemi, kde Universum působí, je průzkum jednotný, čímž je zajištěno kvalitní porovnávání myšlení a chápání studentů napříč státy i kontinenty. V loňském roce se zapojilo přes 1,3 milionu respondentů z celého světa, z toho 13 399 těch českých.

Jak nominace probíhá?

Proces nominace společností probíhá ve všech 45 zemích, kde Universum působí, stejným způsobem. Student obdrží seznam 100 – 130 společností vybraných na základě oboru, který studuje. Z těch pak volí ty, které jsou pro něj z hlediska jeho budoucí kariéry nejpřitažlivější. Navíc má možnost zahrnout až dvě další společnosti, které mu v nominačním listu chybí.

Prvních 50 společností je na základě dobrého umístění z předešlého ročníku nominováno automaticky, u zbylých 50 – 80 společností je provedeno přehodnocení na základě toho, zda jeví dlouhodobý a prokazatelný zájem o vysokoškoláky, zda s nimi komunikuje, účastní se pracovních veletrhů apod. Samozřejmostí je také přehodnocování nově nominovaných společností studenty.

Společnosti, které se v novém žebříčku umístí na předních pozicích, budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru Universum Awards na jaře 2016. Tato akce je také každoročně spojena se vzdělávacím seminářem týkajícím se českých i globálních trendů v kariérních preferencích stávající generace vysokoškoláků.

Aby byly firmy při oslovování studentů úspěšné, musí mít image, která je pro studenty atraktivní – musí o nich být tedy slyšet, v médiích, na univerzitách, na pracovních veletrzích a podobně. Každá společnost má však jinou Employer Brandingovou strategii a není pro ně nutně měřítkem úspěšnosti být na předních pozicích v tomto žebříčku. Mnohem důležitější může být soustředit se na úspěch v jejich vytyčených cílech – např. úspěšnost jejich značky na určitých vysokých školách, úspěšnost ve vztahu ke konkurenci, jak je studenti vnímají z hlediska jejich budoucí kariéry atd. Žebříček je tedy pouze takovou „třešničkou na dortu“, kterou je završen celý průzkum. Samotné společnosti se poté dozví, so mohou změnit, aby byly pro studenty atraktivní.

Nominační seznam společností si můžete stáhnout ZDE.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám

Irena Rákosová

Country Coordinator Universum Czech Republic

O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: