Universum Talent Survey: Tvůj kariérní rádce


Už víš, co budeš dělat po škole? Váháš? Rádi ti napovíme! Rozjeli jsme totiž další ročník globálního průzkumu, který ti může ohledně budoucí práce hodně napovědět. Jsi spíš kariérista nebo podnikatel? Kam poslat CV? Vyplň test a dozvíš se.

Už víš, co budeš dělat po škole? Váháš? Rádi ti napovíme! Rozjeli jsme totiž další ročník globálního průzkumu, který ti může ohledně budoucí práce hodně napovědět. Jsi spíš kariérista nebo podnikatel? Kam poslat CV? Vyplň test a dozvíš se.

Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes 1,3 milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa. Ptáme se v něm sice na velké množství věcí, ale právě proto pak můžeme fundovaně odpovědět na otázku, co vlastně vysokoškoláci od práce i od života chtějí, na kolik si své práce cení nebo co je pro ně v rámci kariéry důležité. 

Váš názor je slyšet i vidět

Jenom chtít ale nestačí. O vaše názory se zajímají firmy i veřejnost! Naštěstí se většina zaměstnavatelů snaží držet krok s dobou a sledují právě trendy z těchto průzkumů a reagují na ně. Místo stravenek nabízejí benefity, které mladí budoucí zaměstnanci (studenti a absolventi) ocení víc. Třeba díky Universum Talent Survey víme, že mladí lidé zkrátka nechtějí být jen zavření v práci, chtějí se svým časem zacházet podle svého a chtějí si udržet společenské kontakty v míře, v jaké byli zvyklí před nástupem do zaměstnání. Chtějí zkrátka balanc mezi pracovním a osobním životem. 

O vašich názorech také pravidelně informují prestižní česká média, která se o toto téma velmi zajímají. Většina zaměstnavatelů se snaží držet krok s dobou a reagují na výsledky ze studie. Čím dál tím víc z nich nemá problém s flexibilní pracovní dobou, s home office, s různými systémy vzdělávání a podobně.

Pojďme říct, co vlastně chceme od kariéry!

Loni se našeho průzkumu zúčastnilo 14 462 českých vysokoškoláků. Překonáme to letos?

CHCI SE ZAPOJIT

Co získáš, když se zapojíš:

  • Získáš seznam zaměstnavatelů, kteří se k tobě nejvíc hodí
  • Zjistíš, jak jsi na tom v porovnání s vrstevníky                 
  • Dozvíš se, jaký jsi kariérní typ
  • Dáš své škole vědět, co je pro tebe důležité
  • Budeš součástí největší kariérní studie              
  • Pomůžeš zaměstnavatelům pochopit, co mladá generace chce od zaměstnání

Navíc získáš zdarma IQ test na Primát.cz od Mensy ČR. Test je anonymní a zabere ti kolem 30 min. Abychom ti mohli poslat IQ test a mohl ses mohl/a k výsledkům kdykoliv vrátit a porovnávat se s novými respondenty, na konci testu je třeba vyplnit email neo Facebook.

Test ti pomůže "uklidit v hlavě"

Pracovních nabídek je hodně, zvlášť dnes, v době, kdy je nezaměstnanost rekordně nízká a už i o absolventy se firmy přetahují. Takže co teď? 

Někdo samozřejmě celý život sleduje svůj sen, ví, co chce dělat, a pracuje na sobě. Většina vysokoškoláků to ale neví, alespoň ne konkrétně. Nevědí, jaké mají možnosti a jakou mají konkurenci. Náš průzkum může v tomhle nelehkém rozhodování pomoct. 

Jak? Nad našimi otázkami je potřeba trochu přemýšlet, na rychlost se u nás nehraje. Během vyplňování dotazníku si jednoduše v hlavě uspořádáte, co je pro vás v zaměstnání důležité a co méně, nebo v jaké firmě byste rádi pracovali. Jednoduše si uděláte nějaký názor. Možná vás dokonce navedeme na pár otázek, o kterých jste doposud v souvislosti se svou budoucností ani neuvažovali, například se dozvíte, jaký jste kariérní typ a co to přesně to pro vás znamená. Prostě vám trochu vlezeme do hlavy, ale jenom proto, abychom vám tak uklidili. :)

V neposlední řadě se díky nám můžete dozvědět, jak jste na tom s osobními preferencemi v porovnání se svými vrstevníky, jestli očekáváte větší či menší plat než ostatní a také dostanete seznam doporučených zaměstnavatelů, kteří vám podle vašich výsledků budou nejvíc sedět. Takže můžete rovnou sednout a začít rozposílat životopisy!

Možná jste Universum Talent Survey už někdy vyplňovali. Nevadí, ba naopak! Chceme vás v průzkumu vidět znovu! Vaše odpovědi se v průběhu času mění a to je pro nás důležité k tomu, abychom mohli všechna data porovnávat i historicky.

Text: Nela Vejvodová, Irena Rákosová

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: