Universum brzy vyhlásí nejatraktivnější zaměstnavatele v ČR


Začátkem dubna oznámí Universum výsledky Czech Republic's Most Attractive Employers. Kromě žebříčku nejlepších zaměstnavatelů se Universum již tradičně podělí také o detailnější postřehy, které průzkum přináší o studentech a pracujících. Zejména pak o to, jaké mají kariérní představy, co od zaměstnavatele očekávají, a zda jsou se svou současnou pozicí spokojení.

Začátkem dubna oznámí Universum výsledky Czech Republic's Most Attractive Employers. Kromě žebříčku nejlepších zaměstnavatelů se Universum již tradičně podělí také o detailnější postřehy, které průzkum přináší o studentech a pracujících. Zejména pak o to, jaké mají kariérní představy, co od zaměstnavatele očekávají, a zda jsou se svou současnou pozicí spokojení.

Nejatraktivnější zaměstnavatelé jsou ti, kteří chápou potřeby zaměstnanců a potenciálních uchazečů o práci a mají přehled o tom, jak se jejich požadavky mění. Výsledky národního průzkumu Universum tedy slouží v podstatě jako povinná četba pro HR manažery, marketingové manažery i CEO. Zásadní význam pro firmy má tento průzkum zejména proto, že do detailů objasňuje, jak přilákat výjimečné talenty a jak si je také udržet. 

V rámci České republiky zkoumalo Universum přes 14 000 studentů vysokých škol a univerzit z různých oborů (Business, Engineering, IT, Health/Medicine, Law nebo Humanities).

Kromě studentů bylo mezi dotazovanými také 4 000 pracujících profesionálů. Celosvětově už se zapojilo přes 1 milion respondentů, ale cílem je dosáhnout hranice 1,5 milionu.  

Více než jen žebříček

Universum dává odpovědi respondentů do souvislostí a na základě toho každý rok zveřejňuje kromě žebříčku nejatraktivnějších zaměstnavatelů také ucelený pohled na přání a potřeby českých talentů – studentů, absolventů i pracujících.

Na člověka během života působí celá řada vlivů a stejné je to i v otázce kariéry. V první řadě jde o nepřímé vlivy, jako jsou přátelé, rodina či univerzita, ale potom tu jsou vlivy, které může zaměstnavatel ovlivnit, např. informace, které o sobě firma prezentuje prostřednictvím sociálních sítí, veletrhů, magazínů, reklamy nebo přednášek. Ještě důležitější jsou při budování image společnosti spokojení (a tedy loajální) zaměstnanci, kteří do firmy mohou přivést potenciální uchazeče, mohou ji dále doporučovat atd. Nejen to rozhoduje, zda do dané společnosti student nebo profesionál bude chtít nastoupit či nikoli.

Universum pomáhá klientům rozhodovat se na základě dat, nikoliv intuice, což je v dnešní době nesmírně důležité.

Poslední ročník přinesl zajímavé nahlédnutí do ambicí studentů a mladých odborníků, kteří už dnes hledají mnohem více než jen ekonomicky stabilní zaměstnání. „Žijeme v době, kdy je pro mladé talenty důležitější work-life balance a to, aby je práce naplňovala, než peníze. Jsme zvědaví, k jakým posunům dojde letos,“ komentuje Tomáš Rašner, Country Manager Universum Česká republika.

Slavnostní vyhlášení vítězů

Nejatraktivnější zaměstnavatelé budou vyhlášení na konferenci Universum Awards, která bude jako obvykle spojená se seminářem týkajícím se Employer Brandingu a Talent Managementu. Poté, ve středu 6. dubna, vyjdou v Hospodářských novinách žebříčky Czech Republic's Most Attractive Employers 2016.

Konference je příležitostí k setkání s nejlepšími zaměstnavateli v zemi, takže na ní nebudou chybět zajímavé osobnosti ze světa Employer Brandingu a trhu talentů, které mají zájem dozvědět se více o budování zaměstnavatelských značek.

Pokud chtějí zaměstnavatelé zůstat v obraze na trhu talentů, měli by sledovat budoucí vývoj a trendy v oboru. Na konferenci se proto snažíme přivést top řečníky, kteří mají návštěvníkům co předat.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám

Irena Rákosová

Country Coordinator Universum Czech Republic

O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: