Studenti vybrali Europe's Most Attractive Employers 2016


Více než 190 tisíc studentů ekonomických a technických/IT oborů z 12 největších evropských ekonomik světa si vybralo své atraktivní zaměstnavatele. Žebříčky byly publikovány ve spolupráci se CNN.

Více než 190 tisíc studentů ekonomických a technických/IT oborů z 12 největších evropských ekonomik světa si vybralo své atraktivní zaměstnavatele. Žebříčky byly publikovány ve spolupráci se CNN.

Na základě průzkumu Universum Talent Survey 2016 byly stanoveny žebříčky nejatraktivnějších zaměstnavatelů pro business a engineering/IT studenty 12 největších ekonomik Evropy. 

Kariérní cíle: Mohou mít lídři work-life balance?

Zatímco ruští a polští studenti zvolili jistotu práce jako svůj nejdůležitější kariérní cíl, většina evropských studentů volí už druhým rokem v řadě na prvním místě work-life balance. Co je ale zajímavé? Roste počet studentů ekonomických oborů, kteří chtějí být lídři nebo řídit lidi. Je to jejich druhý nejdůležitější kariérní cíl. Přitom v roce 2014 ho studenti umístili až na 4. místo. Zdá se, že skloubení work-life balance s řízením lidí se pro ně stává stále podstatnější. Požadavek mezinárodní kariéry se posunul oproti loňskému roku ze 4. na 3. místo. 

Trendy 2016: Ekonomické obory

Nejzastoupenějším odvětvím žebříčku pro evropské studenty ekonomie je FMCG následované bankovnictvím, i když banky v atraktivitě spíše klesají než stoupají. Naopak firmy z oblasti Auditing & Accounting více stoupají než klesají. Na druhou stranu, studenti technických/IT oborů se začínají zajímat o oblast Professional & financial services a v důsledku toho mají některé banky v této oblasti silnou výhodu.

Trendy 2016: Technické/IT obory

Firmy podnikající v oblasti technologického hardwaru & vybavení pro studenty techniky/IT nadále ztrácí v atraktivitě. Naopak softwarové společnosti pro ně zůstávají nejoblíbenější volbou, což se odráží např. na Google, který vyšplhal ze 4. na 1. místo následovaný Microsoftem, který se posunul z 5. místa na 2. Stále oblíbenější jsou farmaceutické společnosti a firmy z oboru Auditing & Accounting.

Kompletní žebříčky stahujte zde.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: