Spustili jsme nový ročník Universum Talent Survey. Zapoj se!


Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes jeden a čtvrt milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa. Ptáme se v něm na velmi detailní otázky, protože jedině tak můžeme fundovaně odpovědět na otázku, co vlastně vysokoškoláci od práce i od života chtějí, na kolik si své práce cení, co je pro ně důležité a kde by chtěli pracovat. A právě teď byl spuštěn nový ročník! Pokud jsi student nebo mladý pracující, neváhej a zapoj se!

Průzkumy Universum Talent Survey každoročně osloví přes jeden a čtvrt milionu vysokoškoláků z téměř 60 zemí světa. Ptáme se v něm na velmi detailní otázky, protože jedině tak můžeme fundovaně odpovědět na otázku, co vlastně vysokoškoláci od práce i od života chtějí, na kolik si své práce cení, co je pro ně důležité a kde by chtěli pracovat. A právě teď byl spuštěn nový ročník! Pokud jsi student nebo mladý pracující, neváhej a zapoj se!

Do loňského průzkumu Universum Talent Survey se zapojilo 14 462 vysokoškolských studentů z ČR a 1,3 milionu studentů z celého světa. Vyplnit dotazník trvá zhruba půl hodinku. Nejde o obyčejný průzkum, jde o kariérní studii. Zjišťujeme v ní názory mladé generace na kariéru, zaměstnavatele a na svou vzdělávací instituci. Hlavním mediálním partnerem studie je vydavatelství Economia, které pravidelně informuje (společně s dalšími médii) o zjištěních ze studie, např:

Většina zaměstnavatelů se snaží držet krok s dobou a výsledky studie jim pomáhají lépe poznat potřeby dnešní Generace Y (tzv. Millennials). Firmy sledují trendy a reagují na ně, místo stravenek nabízejí benefity, které mladí budoucí zaměstnanci ocení víc. Třeba díky Universum Talent Survey víme, že mladí lidé zkrátka nechtějí být jen zavření v práci, chtějí se svým časem zacházet podle svého, chtějí si udržet společenské kontakty v míře, v jaké byli zvyklí před nástupem do zaměstnání. Chtějí zkrátka balance mezi pracovním a osobním životem.

Minulá generace chtěla vytvořit kariéru klasického typu – začít od juniora a vypracovat se. Velká část mladých dnes tak nepřemýšlí. Klidně budou dřít od rána do večera, pokud je práce bude bavit, bude mít pro ně smysl a budou se v ní cítit dobře. A tak čím dál tím více zaměstnavatelů nemá problém s flexibilní pracovní dobou, s home office, různému systému vzdělávání a podobně.

Pokud jsi student nebo mladý pracující, ZAPOJ SE

Nad otázkami v průzkumu je třeba přemýšlet, na rychlost se u nás nehraje. Během vyplňování dotazníku si respondent v hlavě uspořádá, co je pro něj v zaměstnání důležité a co méně, v jaké firmě by rád pracoval, udělá si jednoduše nějaký názor. Možná ho test dokonce navede na pár otázek, o kterých doposud v souvislosti se svojí budoucnostní ani neuvažoval, např. jaký je kariérní typ a co to přesně znamená. 

Student se na konci studie dozví, jaký je kariérní typ, porovná se s vrstevníky a dostane seznam nejvhodnějších zaměstnavatelů.

Vůbec nevadí, že respondent Universum Talent Survey už někdy vyplňoval. Ba naopak! Odpovědi i názory se v průběhu času mění a to je pro nás důležité, abychom mohli historicky porovnávat. Jako odměnu za vyplnění navíc respondent získá IQ test zdarma od Mensy ČR ve spolupráci s Primat.cz.

Universum Talent Survey je jedinečný protože:

  • nejde o klasický dotazník s otázkami bez jakéhokoliv feedbacku pro respondenta jsme kariérní test, student na základě svých odpovědí získá přehledný feedback, o tom, co je pro něj podstatné z hlediska kariéry, může porovnat svůj očekávaný plat s vrstevníky a získá pro sebe seznam vhodných zaměstnavatelů
  • názory studentů pravidelně komunikujeme v médiích tak, aby se dostaly na místa, kde mají být vyslyšeny (k firmám a vzdělávacím institucím) je nesmírně důležité, že tyto názory nevyjdou “vniveč”, protože dávají základ pro budování lepšího klima pro budoucí pracovní podmínky mladé generace
  • stejný průzkum provádíme v dalších téměř 60 zemích světa, máme tedy možnost porovnávat (i historicky), jako jediní váhujeme respondenty a data ze studie “čistíme” od nerelevantních odpovědí atd.

 

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: