Chcete efektivně budovat svou značku zaměstnavatele? Stáhněte si průvodce pro rok 2016


V posledních pěti letech prošlo odvětví HR obrovskou proměnou zejména v tom, jak pro svou práci využívá data. Byť se může zdát, že dlouhodobě všichni mluví o metrikách, skutečnost je taková, že méně než polovina organizací z celého světa činí svá rozhodnutí na základě dat.

V posledních pěti letech prošlo odvětví HR obrovskou proměnou zejména v tom, jak pro svou práci využívá data. Byť se může zdát, že dlouhodobě všichni mluví o metrikách, skutečnost je taková, že méně než polovina organizací z celého světa činí svá rozhodnutí na základě dat.

Poslední studie výzkumné společnosti Universum nazvaná Employer Branding Now ukazuje, že to, co určuje, zda jsou metody využívané pro získávání a udržení talentů úspěšné či neúspěšné, jsou data.

Společnosti mají čím dál větší snahu o efektivnější budování své zaměstnavatelské značky a dělají také velké pokroky v tom, jak k tomuto účelu využívají různé analytické nástroje. Zejména malé firmy však s využíváním dat bojují a mnoho personalistů dnes zjišťuje, že pracovat s daty tak, aby mohla být jejich efektivita jednoznačně vyhodnocena, je den ode dne obtížnější.

Byť je využívání propracovaných analytických strategií prokazatelně spojeno s dvakrát vyšší pravděpodobností zlepšení efektivity náboru a rozvoje lídrů na všech firemních úrovních, pouze 3 z 10 firem používají tzv. attribute score k tomu, aby mohly dlouhodobě pozorovat návratnost svých investic vložených do Employer Brandingu. Zároveň se méně než 1 z 10 firem v současné době soustavně rozhoduje na základě dat.

Významné nedostatky v komunikační strategii budování značky zaměstnavatele jsou evidentní zejména, když přijde řeč na povědomí vs. diferenciace. Většina společností se v rámci svých Employer Brandingových strategií snaží pouze zvýšit povědomí o vlastní značce, ale jen velmi málo z nich toto využívá také k tomu, aby se výrazně odlišilo od své konkurence. Samotné povědomí o značce přitom k zaujetí budoucích zaměstnanců už zdaleka nestačí. 

Možná ještě překvapivější je pak zjištění, jak vzácné je využívání strategií pro budování značky zaměstnavatele k účelům udržení zaměstnanců ve firmě. K tomuto účelu je totiž momentálně využívají pouze 3 z 10 velkých společností, i když pro odborníky je právě udržení kvalitních zaměstnanců ve firmě tou nejvyšší prioritou.

Která z následujících možností nejlépe popisuje vaše primární cíle, co se komunikace za účelem budování vaší zaměstnavatelské značky týče?

Zjištění z této zprávy jsou založena na názorech více než 2 500 odborníků v oblasti budování značky zaměstnavatele z různých společností, a to včetně 100 firem z žebříčku Fortune 500. Společnost Universum totiž shromáždila různé úhly pohledů CEOs, HR ředitelů a dalších světových profesionálů k tomu, aby mohla pochopit nejpalčivější problémy ovlivňující současný stav globálního talent managementu a employer brandingu.

Studie Universum Employer Branding Now si klade za cíl odhalit, na co se odborníci na talent management musí zaměřit v nadcházejícím roce, a k tomu jim i poskytnout doporučení ohledně toho, jak využít data a přilákat i udržet si špičkové talenty, kteří posílí jejich zaměstnavatelské značky.

V této zprávě detailně ukazujeme, jak uvést příslušné poznatky do praxe, například:

  • Jak vytvořit užší sladění mezi prioritami značky zaměstnavatele a prioritami talentů
  • Jak plně využít sílu EVP, abyste zajistili větší důraz na Employer Brand a jeho dopad 
  • Jak investovat do kvalitního obsahu sociálních médií (nejen jako doplňku komunikace, ale jako jeho samozřejmosti)
  • Jak efektivně investovat do analytiky – efektivní employer brandingové strategie jsou stále více poháněné daty
Více informací naleznete v průvodci Emloyer Branding Now, který je volně a zdarma online ke stažení.
Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: