6 otázek pro Josefa Kadlece z Recruitment Academy


Josef Kadlec učí firmy, jak se na LinkedInu prezentovat. Je prvním certifikovaným LinkedIn profesionálem ve střední Evropě, spoluzakladatelem GOODCALL a Recruitment Academy. Umí firmy se svými profily zacházet? Jaký potenciál mají náborová videa?

Josef Kadlec učí firmy, jak se na LinkedInu prezentovat. Je prvním certifikovaným LinkedIn profesionálem ve střední Evropě, spoluzakladatelem GOODCALL a Recruitment Academy. Umí firmy se svými profily zacházet? Jaký potenciál mají náborová videa?

1. Jak se získává certifikát?

LinkedIn vypsal tyto certifikáty a dal je prvním dvěma stům lidem na světě zdarma. Stihl jsem se přihlásit. V Brně je školící pracoviště. Tato certifikace se váže především k placené verzi.

2. Jak vypadá práce s touto sociální sítí?

Není to jen o této síti. Školíme lidi od úplných začátečníků až po profesionální recruitery. Je to kombinace práce s daty, marketingu a psychologi.

3. Jsou kariérní videa přínosná? Mají potenciál?

Žádný takovýhle prvek není sám o sobě samospasitelný. Celý nábor je pro mě jedno velké puzzle, kde kariérní video je jen jedna jeho kostička. Musí se to kombinovat třeba s placenou reklamou. Záleží na tom, jak kvalitně je udělané, zda má nápad.

4. Kdo se má ve firmě starat o profil firmy?

Mělo by jít o spolupráci několika oddělení – především marketingu a HR. Firmy tam nejsou jen pro potenciální zaměstnance.

5. Existují komplexní strategie firem, jak na LinkedInu fungovat?

Ani moc ne. Ani mezinárodní společnosti nemají podobu oficiálních stránek jednotlivých poboček sjednocené. Pobočky si většinou zakládají vlastní stránky s obsahem zaměřeným na daný region. Nemělo by ani smysl, aby na globální stránce byly promované pozice v České republice.

6. Nestane se z LinkedInu druhý Facebook? Firmy komunikují třeba i pomocí blogů a fotek.

Občas si z toho dělám srandu, dám na svůj profil třeba selfie s některým uchazečem nebo podobně a čekám, kdy mi někdo napíše, že tohle přece není Facebook. Myslím, že obě sítě se doplňují. Můžu tam dát selfie a k tomu nějakou informaci z konference, kde byla pořízena. Nechci, aby profil byl sterilní. Je dobře, když firmy komunikují i trochu civilně, dávají na profil fotografie ze školení, akcí.
 

Josef Kadlec byl jedním ze speakerů na konferenci Universum Awards 2016. Shlédněte jeho přenášku Jak budovat spektakulózní brand na LinkedInu.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: