5 otázek pro Zuzanu Dragounovou z Provident


V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor se Zuzanou Dragounovou, HR Business Partner Manager společnosti Provident.

V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor se Zuzanou Dragounovou, HR Business Partner Manager společnosti Provident.

1.    Jakou formou komunikujete se studenty a mladými talenty a která vám připadá nejefektivnější? 

Nejvíce se nám osvědčila osobní forma komunikace, především na veletrzích práce. Nespornou výhodou je to, že můžeme ihned reagovat na dotazy a podněty. Dále spolupracujeme se studentskou organizací AIESEC. Do budoucna plánujeme začít využívat digitální kanály jako sociální sítě a diskuse. Chceme také zahájit aktivní partnerství se středními a vysokými školami.

2.    Máte nějakou dlouhodobou strategii pro Employer Branding? Kde se inspirujete?

V této oblasti jsme zatím pouze nadšení „srdcaři“, což je ale výborná startovní pozice. Už řadu let se věnujeme dílčím aktivitám jako např. účast na veletrzích práce, využití profilů na sociálních sítích, náborových videí, distribucí náborových letáků apod. Je ale jasné, že potřebujeme strategický přístup – tzn. nastavení cílů, očekávání, cílových skupin, měření, hodnocení, atd. Provident je skvělý zaměstnavatel, který má co nabídnout, a díky získání podpory z nejvyššího vedení společnosti nyní připravujeme tender na externího partnera, který nám s nastavením employer brandingové strategie pomůže. 

3.    Spolupracujete i s vysokoškoláky, kteří ještě studují? Jaké mají u vás možnosti (stáže/trainee programy) a jaké s nimi máte zkušenosti?

Ano, na našich kariérních stránkách nabízíme možnosti stáže, praxe a psaní závěrečných prací – tuto spolupráci se studenty si velmi chválíme a vážíme si jí. Studenti mají možnost získat praktické informace a zkušenosti, nám to zase přináší jedinečný pohled na danou problematiku zvenku. A ačkoliv v této oblasti nemáme nastavený zvláštní program, můžeme se i tak pochlubit řadou studentů, kteří u nás začínali jako brigádníci, psali u nás svou závěrečnou práci a nakonec se stali členy rodiny Provident. Příběhy vybraných studentů prezentujeme na našich kariérních stránkách. 

Lokální trainee programy nenabízíme, neznamená to ale, že o čerstvé absolventy nemáme zájem – naopak. Díky střední velikosti firmy a otevřené rodinné atmosféře se o zaučení a rozvoj studenta postará jeho nadřízený, kolegové a interní tréninkové oddělení. 

Jedenkrát za 2 roky navíc vypisuje trainee program naše mateřská společnost IPF a to v oblasti Credit Risku, tedy řízení uvěrového rizika. Každá země skupiny IPF, tedy i Česká republika, v takovém případě vypisuje lokální výběrové řízení. V prvním ročníku programu jsme měli i zástupce z naší země. 

4.    Máte i nějaké negativní zkušenosti/problémy se stážisty/se zaměstnáváním studentů? Jak jste je vyřešili?

Žádné negativní zkušenosti nebo problémy nemáme. Určitý prostor vidíme v menším zájmu studentů o praxe a stáže v regionálních univerzitách a v jiných oborech než jsou ty ekonomické.

5.    Studenti uvádějí work-life balance jako nejdůležitější kariérní cíl. Jak vy osobně dodržujete zásady work-life balance ve své kariéře?

Jsem moc ráda, že firemní kultura Providentu je v tomhle ohledu hodně otevřená. Naši zaměstnanci mají k dispozici různé benefity, z nichž právě k rozumnému work-life balance využívám hlavně možnosti home office kdykoliv, když potřebuji. Využívám zvýhodněnou multisport kartu, takže se každý den po práci můžu věnovat oblíbenému sportu nebo si jen tak zarelaxovat. V rámci flexibilní pracovní doby si sama řídím čas tak, abych se mohla věnovat i koníčkům a přátelům. Pro mě osobně je takováto míra svobody, kdy jsem opravdu pánem svého pracovního času, dost důležitá a zdaleka ne každý zaměstnavatel by mi ji umožnil.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: