5 otázek pro Zbyňka Němce z Adastra


V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Zbyňkem Němcem, head of HR společnosti Adastra.

V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Zbyňkem Němcem, head of HR společnosti Adastra.

1. Jakou formou se studenty komunikujete a která vám připadá nejefektivnější? 

Se studenty se snažíme zpravidla komunikovat prostřednictvím různých kanálů. Abychom získali jejich pozornost, využíváme naše sociální sítě, chodíme na studentské veletrhy, navazujeme spolupráci přímo s vysokými školami a snažíme se příjit i s neotřelými metodami jako je například sponzoring IQ testu na serveru primat.cz. Tím, že jsme firma, která se pyšní prací s moderními technologiemi, chtěli bychom ještě více komunikace převést na online.

2. Máte nějakou dlouhodobou strategii pro employer branding? Kde se inspirujete?

Naše dlouhodobá strategie je být viděni! Kompilací různých aktivit se snažíme budovat povědomí o společnosti mezi studenty a zároveň chceme, aby v nás viděli partnera pro jejich budoucí růst, nechceme být jen vstupenkou do komerční sféry. Inspiraci hledáme u leaderů na trhu a stejně tak sledujeme, co funguje a osvědčilo se v jiných zemích.

3. Spolupracujete i s vysokoškoláky, kteří ještě studují? Jaké mají u vás možnosti (stáže/trainee programy) a jaké s nimi máte zkušenosti?

Studující vysokoškoláci, které baví a láká svět consultingu a nových technologií jsou naší cílovou skupinou. U absolventských pozic nevyžadujeme praxi, stačí nám chuť se učit nové věci a o zbytek se postaráme my. Mají-li studenti relevantní praxi, je to samozřejmě bonus. Nedávno jsme postavili nový team mladých konzultantů, kteří již teď létají na zajímavé projekty do Číny.

4. Máte i nějaké negativní zkušenosti/problémy se stážisty/se zaměstnáváním studentů? Jak jste je vyřešili?

Pro nás je nejdůležitější nastavit si na začátku vzájemná očekávání tak, aby vyhovovala oběma stranám, což je zásadní pro budoucí spolupráci. V momentě, kdy má kandidát nereálné představy a očekávání, vysvětlíme mu, jaké jsou reálné možnosti na pracovním trhu raději hned, než abychom řešili případná nedorozumění během prvních měsíců ve firmě.

5. Studenti uvádějí work-life balance jako nejdůležitější kariérní cíl. Jak vy osobně dodržujete zásady work-life balance ve své kariéře?

Ač je WLB stále častěji skloňovaným trendem, zastávám názor, že aby člověk dosáhl a ocenil work-life balance, musí se k němu propracovat. Jde to samozřejmě ruku v ruce s věkem a tím, čemu v životě právě přikláníte vyšší důležitost. Já už si svůj WLB pevně hlídám.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: