5 otázek pro Reginu Kluchovou z MSD IT Global Innovation Center


V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Reginou Kluchovou, HR Business Partnerkou společnosti MSD IT Global Innovation Center.

V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Reginou Kluchovou, HR Business Partnerkou společnosti MSD IT Global Innovation Center.

1.    Jakou formou se studenty komunikujete a která vám připadá nejefektivnější? 

Prakticky od založení společnosti MSD IT Global Innovation Center v České republice se účastníme pracovních veletrhů na partnerských univerzitách. Volné pracovní pozice inzerujeme na studentských webech a máme za sebou i několik projektů se studentskými inkubátory. Kohorta studentů (nejen) technických oborů je klíčová pro náš náborový plán do budoucna. I přesto, že jsme na českém pracovním trhu pouze něco málo přes dva roky, máme velké množství zájemců o pracovní stáže i o pracovní pozice pro absolventy, což považujeme za úspěch. 

2.    Máte nějakou dlouhodobou strategii pro employer branding? Kde se inspirujete?

V oblasti employer brandingu jsme opravdovými nováčky. Koketujeme s velkolepými plány, nicméně vzhledem k tomu, jak regulovaný farmaceutický průmysl je, je naše krátkodobá strategie spíše střídmá a zaměřuje se na podporu aktuálních náborových potřeb. Snažíme se naší značku komunikovat jako IT s hlubším významem, protože práce v IT společnosti MSD skutečně pomáhá zlepšovat kvalitu života pacientů a jejich rodin. Jako zaměstnavatel si také vážíme skvělé pracovní atmosféry, diversity v týmech a genderové rovnosti. To vše je součástí našeho employer branding plánu.

3.    Spolupracujete i s vysokoškoláky, kteří ještě studují? Jaké mají u vás možnosti (stáže/trainee programy) a jaké s nimi máte zkušenosti?

Studenti u nás můžou pracovat na standardní brigádě nebo na placeném stážovém programu. V obou případech budeme jen rádi, když studenty zaujmeme natolik, že se po ukončení studia rozhodnou přihlásit na některou z našich volných pozic. Aktuálně spolupracujeme s dvaadvaceti studenty, které kromě práce v týmech čeká jasný rozvojový plán a program nabitý tréninky a zaměstnaneckými aktivitami. Podle dosavadního průzkumu si u nás studenti nejvíce váží toho, že k nim přistupujeme stejně, jako ke stálým zaměstnancům, což jim pomáhá se efektivně učit technickým dovednostem, ale i pracovním návykům, což je konec konců hlavní cíl stážového programu.

4.    Máte i nějaké negativní zkušenosti/problémy se stážisty/se zaměstnáváním studentů? Jak jste je vyřešili?

Stejně jako v případě kmenových zaměstnanců může být i u studentů problém v motivaci. Nejsem si vědoma žádného vážnějšího problému, nicméně tam, kde necítíme, že má student o práci v IT a farmacii skutečný zájem je vždy lepší pro obě strany se včas rozloučit. 

5.    Studenti uvádějí work-life balance jako nejdůležitější kariérní cíl. Jak vy osobně dodržujete zásady work-life balance ve své kariéře?

Je velmi náročné nenechat se pohltit pracovními povinnostmi, zvláště pracujete-li v tak dynamickém a energickém týmu, jako já. Mám to štěstí, že můj zaměstnavatel je nakloněn flexibilní pracovní době i práci z domova a že můj pracovní výkon není měřen počtem v kanceláři odsezených hodin, ale doručením kvalitních projektů. Díky tomu, že je rozvržení pracovních úkolů plně v mých rukou, mohu si jednou za čas dovolit delší dovolenou v horách a nemusím se bát, že by byl zaměstnavatel proti. Nově máme také možnost využít plně placený pracovní týden ročně pro dobročinnou práci podle vlastního uvážení, a tak se odreagovat od běžných pracovních starostí například manuální činností a zároveň tak pomoci někomu, kdo je v akutní nouzi. 
 

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: