5 otázek pro Lenku Hauptmanovou z Faurecie


V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Lenku Hauptmanovou, Country Talent Acquisition Managerku společnosti Faurecia.

V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Lenku Hauptmanovou, Country Talent Acquisition Managerku společnosti Faurecia.

1. Jakou formou se studenty komunikujete a která vám připadá nejefektivnější?

Oslovujeme studenty na vysokých školách, jsme aktivní na pracovních veletrzích, zapojili jsme do komunikace sociální média a spustili specifické kampaně. Nejefektivnější nám připadá osobně zaměřená komunikace, která dá studentům možnost nebýt jen pasivními příjemci informací.

2. Máte nějakou dlouhodobou strategii pro employer branding? Kde se inspirujete?

Stejně jako jiné firmy jsme pochopili, že bez silné značky zaměstnavatele budeme vždy bojovat o schopné zaměstnance. Je dobré sledovat konkurenci, být inovativní a hlavně mít silného partnera se znalostí problematiky employer brandingu. Naše značka se pomalu dostává do povědomí široké veřejnosti, strategií tedy budeme pokračovat v dobře nastaveném trendu a zároveň se starat o své zaměstnance tak, aby nám pomáhali dobré jméno společnosti šířit.

3. Spolupracujete i s vysokoškoláky, kteří ještě studují? Jaké mají u vás možnosti (stáže/trainee programy) a jaké s nimi máte zkušenosti?

Nabízíme stáže, krátkodobé a delší brigády. Ve zkratce – pokud zná student cizí jazyk a má chuť pracovat, společnou cestu velmi často najdeme. Nabízíme také trainee program, který získává na popularitě a prestiži. Je to díky jeho obsahu i délce. Z trainees by měli být v ideálním případě naši budoucí manažeři, hledáme proto silné osobnosti s potenciálem.

4. Máte i nějaké negativní zkušenosti/problémy se stážisty/se zaměstnáváním studentů? Jak jste je vyřešili?

Myslím si, že problém někdy nastává při kontaktu s realitou. Studenti si často nedokáží představit, jak je výrobní firma založena, jak uvnitř vypadá a jak na člověka práce v ní zapůsobí. Bývají zaskočeni. My se tomu snažíme předejít tím, že jim detailně již před nástupem na stáž či do zaměstnání chceme vše ukázat a dát jim reálný vhled. Automotive není pro každého :)

5. Studenti uvádějí work-life balance jako nejdůležitější kariérní cíl. Jak vy osobně dodržujete zásady work-life balance ve své kariéře?

Práce je pro mě zároveň i zábavou, což je pro mě osobně velká výhra. Přála bych si, aby každého jeho práce naplňovala tak, aby nemusel striktně oddělovat osobní a pracovní život. Nebudu lhát, někdy si dokážu představit více volna pro rodinu, koníčky a přátele. Vím, jak je naše práce náročná, bez odpočinku to nejde. Tohle si uvědomuje i celá naše korporace, která se právě v těchto dnech věnuje i otázkám zkrácených pracovních úvazků, možnosti home officu a celkově větší flexibilitě v rámci zaměstnání. Chápeme, že spokojený zaměstnanec je z dlouhodobého hlediska tou největší výhrou.


Zastoupením ve 34 zemích světa se společnost Faurecia řadí v žebříčku těch největších dodavatelů pro automobilový průmysl na šesté místo. V Česku provozuje sedm závodů a do nich vítá mladé talenty nejen z technických oborů.

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: