5 otázek pro Karla-Johana Hasselströma, COO Universum Global


Karl-Johan Hasselström je guru v oblasti Employer Brandingu a Employer Value Proposition. V rámci konference Universum Awards odprezentoval zajímavá data týkající se obou oblastí. Za svou kariéru se podíval téměř na všechny kontinenty, 15 let pomáhal firmám, mezi jinými i nadnárodním gigantům, budovat jejich značku. Podílel se zhruba na 70 projektech. Nyní své znalosti předává dál.

Karl-Johan Hasselström je guru v oblasti Employer Brandingu a Employer Value Proposition. V rámci konference Universum Awards odprezentoval zajímavá data týkající se obou oblastí. Za svou kariéru se podíval téměř na všechny kontinenty, 15 let pomáhal firmám, mezi jinými i nadnárodním gigantům, budovat jejich značku. Podílel se zhruba na 70 projektech. Nyní své znalosti předává dál.

1. Je lepší při EB komunikovat globálně, nebo v každém regionu/v každé zemi použít vlastní strategii?

Je důležité vybudovat globální strategii a pak ji zaměřit lokálně, změnit ji lokálně, adaptovat ji na konkrétní prostředí, protože každý trh je jiný.

2. Firmy se často prezentují pomocí několikaminutových videí. Je to dobrá komunikační strategie?

Určitě ano. Je to velice důležité. Ale nemělo by to být nudné představení společnosti a hodnot, je třeba zaujmout. Musí to potenciálního zaměstnance zaujmout nakolik, aby přestal rolovat po obrazovce telefonu dolů. 

3. Jakých chyb se společnosti dopouštějí nejčastěji v oblasit budování svého brandu?

Nejčastější chybou je asi nedotažení strategie. Nedostatečná komunikace. Nestanoví si cíl, jsou nudní, opakují se, nevysílají jasnou zprávu směrem k potenciálnímu zaměstnanci, co vlastně dělají a proč ho chtějí.

4. Employer Branding ale není jen záležitostí marketingu.

Není, to je pravda. Je potřeba, aby na podobných projektech a strategiích spolupracovali jak personalisté, tak lidé z marketingového oddělení. Bez spolupráce to nejde.

5. Jaká je situace ve střední Evropě?

Je tu docela markantní rozdíl mezi střední Evropou a třeba Spojenými státy nebo Asií. Mnoho společnostní se tyto strategie a postupy teprve učí. Amerika, západní Evropa je napřed, ale společnosti ze středu Evropy se učí a dohánějí je.
 

Karl-Johan Hasselström byl jedním ze speakerů na letošní konferenci Universum Awards 2016 s přednáškou The Employer Value Proposition – Building a Strategy for Your Employer Brand.

3 tips for building EVP

 

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: