5 otázek pro Denisu Holancovou z RWE


V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Denisou Holancovou z oddělení HR a Talent Managementu společnosti RWE.

V pravidelné rubrice "5 otázek pro" se ptáme klíčových vedoucích pracovníků z předních zaměstnavatelů působících v ČR na otázky týkající se Employer Brandingu a Talent Managementu. Jaké Employer Brandingové strategie společnosti plánují, co nabízí studentům nebo co dělají proto, aby byli atraktivní? Přečtěte si rozhovor s Denisou Holancovou z oddělení HR a Talent Managementu společnosti RWE.

1. Jakou formou se studenty komunikujete a která vám připadá nejefektivnější?

V RWE komunikaci považujeme za velmi důležitou, a proto nepodceňujeme žádnou z jejích forem. Se studenty komunikujeme nejen přes dnes tolik preferované sociální sítě, ale rovněž se s nimi setkáváme osobně. Buď na tematických odborných workshopech, na veletrzích pracovních příležitostí, anebo na seminářích zaměřených na kariérní poradenství.

2. Máte nějakou dlouhodobou strategii pro employer branding? Kde se inspirujete?

Employer Branding je pro nás aktuálně téma číslo jedna. V souvislosti se změnou pracovního trhu a nástupem nové generace je třeba dosavadní strategii přehodnotit a uzpůsobit stávajícím podmínkám. Strategii máme spíše střednědobou, s velkým důrazem na pravidelný monitoring trhu a veškerých našich aktivit. Inspiraci hledáme v současných trendech, odborných článcích nebo sdílením zkušeností s dalšími kolegy v oboru Lidských zdrojů. Ovšem tou největší inspirací jsou především naši zaměstnanci a kandidáti, kteří se v RWE uchází o zaměstnání.

3. Spolupracujete i s vysokoškoláky, kteří ještě studují? Jaké mají u vás možnosti (stáže/trainee programy) a jaké s nimi máte zkušenosti?

Spolupracujeme především se studenty posledních ročníků magisterského studia, kteří jsou pro nás klíčovou cílovou skupinou, ať už pro RWE Trainee program (ten je určen absolventům, ale část účastníků našeho programu končí své studium právě v průběhu programu) nebo pro juniorní expertní pozice napříč různými obory. Studentům nižších ročníků umožňujeme odborné stáže nebo participaci na bakalářských či diplomových pracích.

Za oboustranně velice přínosné, považujeme tematické odborné workshopy a kariérní poradenství, kdy se studenty řešíme konkrétní otázky a pomáháme je tak co nejlépe připravit pro jejich budoucí kariéru.

4. Máte i nějaké negativní zkušenosti/problémy se stážisty/se zaměstnáváním studentů? Jak jste je vyřešili?

U této otázky marně přemýšlím nad nějakou negativní zkušeností. Nejspíš máme velké štěstí na ty správné studenty a absolventy!

Za dobu, co se pohybuji v oboru a mohu porovnat, musím říct, že současní studenti jsou na svou praxi ze škol velmi dobře připraveni, ať už se jedná o jazykovou vybavenost, prezentační dovednosti nebo IT.

Kde vidím osobně ještě prostor pro růst, je ve větším propojení světa byznysu s akademickou půdou. Jinými slovy ne vždy si studenti dokážou představit, co obnáší jednotlivé obory v reálném firemním životě.

5. Studenti uvádějí work-life balance jako nejdůležitější kariérní cíl. Jak vy osobně dodržujete zásady work-life balance ve své kariéře?

Moje práce je projektově orientovaná, zahrnuje spoustu cestování a práce s lidmi, což je velmi časově náročné. Oceňuji, že u svého stávajícího zaměstnavatele mohu část týdne pracovat z domova – tato skutečnost mi hodně pomáhá skloubit svůj osobní a pracovní život.


Se svými více než 4 000 zaměstnanci a 1,7 miliony zákazníků patří RWE mezi pět největších evropských elektrárenských a plynárenských společností. Perspektivní odvětví, multikulturní prostředí, rozvoj – co dalšího nabízí RWE studentům?

Máte připomínku k článku nebo otázku ohledně vašeho Employer Brandu? Napište nám
O Universum Česká republika

Pomáháme klientům budovat efektivní Employer Brand.
V České republice působíme od roku 2013 díky strategickému partnerství s přední českou mediální skupinou zaměřenou na studenty Studenta Media.

Zůstaňte s námi v kontaktu
irena.rakosova@universumglobal.com
+420 732 462 938
Anglická 20, 120 00 Praha 2
Sledujte nás
© 2013–2017

ve spolupráci se
Studentský kariérní partner: